Главная » 2011 » Май » 17 » Белтрансгаз - Зорка-БДУ 2:1

Белтрансгаз:Берг,Добриян,Анцыпов,Гапонаў,Снопко,Герасимчик(Кособуко),Оначенко(Мазур),
Кевра,Герман(Шарлан),Круглы(Шаблинский),Гомза.

15 траўня (нядзеля). Слонім. Стадыён «Юнацтва». 1100 гледачоў.

Суддзі: Д.Зміцераў (1к, Фаниполь), У.Сакун, Д.Емельянчиков (абодва — 1к, Гомель).
Мячы: 1:0 — О.Герасимчик (25, з пенальці), 1:1 — Д.Трапашко (43), І.Анцыпов (90+1).
Папярэджаныя: А.Гапонаў (65, зрыў перспектыўнага нападу), Д.Трапашко (67, неспартыўныя паводзіны), Ю.Захаренков (88, грубіянская гульня), Д.Гомза, П.Гречишко (абодва — 90+1, неспартыўныя паводзіны).
Слонімскія газавікі ўпершыню ў сезоне згулялі перад сваімі заўзятарамі, якіх у цёплы нядзельны вечар на трыбунах «Юнацкасці» памкнулася дастатковая колькасць.

На сваім полі заўсёды гуляць цяжэй пасля выязнога очкового папаўнення, а тым больш камандзе, якая знаходзіцца ў якая лідыруе групе чэмпіянату. Забегаючы наперад, адзначу, што пасля цяжкай хатняй вікторыі «Белтрансгаз» па праве ўзначаліў второлиговый пелотон.
Ужо на 10-й хвіліне Герасимчик прабіў побач са штангай. Яшчэ праз чвэрць гадзіны Гапонаў запусціў мяч са сваёй паловы поля на Германа, які выйшаў акурат на Бабаева. Але кипер студэнтаў недабразычліва сустрэў нашага хава, і суддзя паказаў на «кропку». Прысуд увасобіў у адзінку на табло Алег Герасимчик.
За 5 хвілін да перапынку на ўдарнай пазіцыі апынуўся цэнтральны абаронца Гапонаў, аднак брамнік госцяў у скачку адвёў пагрозу. Але ўсёткі так званы «гол у распранальню» усё жа здарыўся. Шкада, але мяч апынуўся ў слонімскіх варотах. Бабаев ад сваёй рамкі адправіў мяч на правы фланг на Буяка, які прастрэліў да варот. Трапашко пакінуў не ў спраў Анцыпова і расстраляў Берга, відавочна не які чакаў удару. Хоць мець галявую перавагу да антракта газавікі ўсё жа маглі, але Гомза не рэалізаваў добрую магчымасць адрозніцца.
У другім тайме вайскоўцы прыстасаваліся да слонімскага стадыёна і ні ў чым не саступалі гаспадарам. Яны нават змаглі адрозніцца, праўда, бакавы арбітр запаліў афсайд.
Гульня з нічыйным вынікам падыходзіла да свайго завяршэння. Рэзервовы суддзя паказаў табло з лічбай 4 — менавіта гэтулькі хвілін было дададзена да асноўнага часу матчу. У гэты час Кевра выконваў стандарт. Мяч быў адпраўлены точнехонько ў цэнтр штрафнога пляца, дзе Анцыпов на імгненне апярэдзіў брамніка госцяў і адправіў мяч у сетку варот — 2:1!
Уся каманда кінулася да зэдля запасных — да свайго трэнера Георгію Татарашвили. Менавіта яму быў прысвечаны і гэты гол, і гэтая перамога. Адзін з лепшых футбалістаў у гісторыі сучаснага слонімскага футбола адзначыў у гэты дзень свой дзень нараджэння.
Акрамя таго, па канчатку сустрэчы прызамі былі адзначаныя Аляксей Гапонаў. Як лепшы гулец у складзе слонимчан і Алег Герасимчик, як аўтар першага хатняга забітага мяча.
Просмотров: 1099 | Добавил: ADMIN | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 4
0
4 Zmicer   (21.05.2011 21:22) [Материал]
Заўтра з фотарэпартэрам іду на матч ) Дам аператыўную інфармацыю па выніку і буду сачыць за тым, каб ён рабіў больш выдатных фотаздымкаў )) Усё будзе! Не хвалюйцеся biggrin